Progıda

Progıda Hakkında

Türkiye, dünyadaki yıllık fındık üretiminin %70'inden fazlasını oluşturur. Yüzyıllardan beri Türkiye'den diğer ülkelere ihraç edilen fındık, üretimi için gerekli uygun hava koşullarına ve iklime sahip benzersiz coğrafyası ile Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilir.

Olam Progıda, Giresun'da son teknoloji ürünü modern bir entegre tesisi ve Karadeniz Bölgesi'nin farklı bölgelerinde kırma tesisleri işletmektedir. Genel merkezi İstanbul'dadır. Olam Progıda bütün fındık yetiştirilen bölgelerde var olup, ürün tedarik etme kabiliyeti ile gurur duymaktadır. Büyüyen ve gelişen bölgelerdeki üreticiler, tüccarlar ve işleme tesisleri ile güçlü ilişkilerini sürdürerek, fındık ihracatçıları arasında lider konuma yükselmiştir.

Progıda

Avrupa Birliği, Türkiye'nin fındık üretiminin yaklaşık %80'ini tüketmekte olup, ülkedeki lider ihracatçılardan biri olan Olam Progıda, şekerleme, çikolata ve kuruyemiş endüstrisindeki tüm Avrupalı müşterilere hizmet vermektedir.

2017 yılında, Olam Int. faaliyetlerine Gürcistan'da başlamış üreticilikten işleme sürecine kadar tüm değer zincirinde önemli bir aktör olmuştur. Farklı coğrafyalarda gelişen üretim bölgelerinde fındıklı ürünler için aranan bir tedarikçi olmayı hedeflemekte ve üretim ve hizmet ağını genişletmektedir. Olam Int., Gürcistan'ın en büyük üretim bölgesi olan Samagrelo / Zugdidi Bölgesi'nde önde gelen fındık işleme tesislerinden birini satın almıştır. İşlenmiş ve natürel fındıkta sürekli olarak büyümekte ve müşterilerimizin farklı ülkelerden gelen taleplerini karşılamak için çalışmayı devam ediyoruz. 200'den fazla çalışanımız ile tüm işleme ve tedarik zinciri faaliyetlerimizi yönetiyoruz. Olam Progıda olarak, sürdürülebilirlik ve izlenebilirlik programları ile üreticilerle iyi ilişkiler kurarak, ürüne genel olarak verilen değeri artırmayı planlıyoruz.