Haberler

16 Ocak 2019

Olam Progıda ve Düzce Üniversitesi’nde İşbirliği Protokolü

Olam Progıda ve Düzce Üniversitesi’nde İşbirliği Protokolü

Düzce Üniversitesi, tarımsal faaliyetlerde bulunan bölge halkının gelişmesine katkı sunmak amacıyla yapılacak ortak projelere ilişkin Olam Progıda ile iş birliği protokolü imzaladı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Olam Progıda Ülke Müdürü Ufuk Özongun, Üniversite öğretim üyeleri ve şirket yetkilileri katıldı.

Protokolü Üniversite adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Olam Progıda adına ise Ufuk Özongun imzaladı.

Protokol ile bölgede özellikle fındık tarımıyla geçimini sağlayan halkı bilinçlendirmek ve sağlıklı koşullarda üretim yapmalarını destekleyici faaliyetlerde bulunmak amaçlanıyor. Bölgeye mevsimlik olarak çalışmaya gelen ailelerin çocuklarının eğitimine ve gelişimine katkı sağlayacak kurs ve sosyal etkinliklerin de düzenlenmesi planlanan protokol kapsamında, Olam Progıda yıl boyu mesleki eğitim için Düzce Üniversitesi öğrencilerini de kabul edecek.  Ayrıca Olam Progıda ve Düzce Üniversitesi, birlikte ulusal ve uluslararası araştırma ve projeler üretmeyi ve bilimsel etkinlikler düzenlemeyi de hedefliyor.