Gelişen Toplumlar

Temiz Suya ve Hijyene Erişim

Temiz Suya ve Hijyene Erişim

Esmahanım Köyünde inşa ettiğimiz işçi evlerinin bulunduğu mahallede yaşanan su sıkıntısı nedeniyle özellikle fındık hasat döneminde su sıkıntısı yaşanıyordu. Temiz suya ve hijyene erişim projesi kapsamında toplamda 57 haneye yönelik su şebekesi yenileme çalışması yaparak hem üreticilere hem de mevsimlik tarım işçilerine temiz içme suyu sağlanmıştır.

Ordu ilinin İkizce ilçesinin Düzpelit Mahallesinde bulunan ve yaklaşık 200 mevsimlik tarım işçisinin konakladığı kamp alanına mobil tuvalet ve duş, çeşme ve su tankı tedarik edilmiş ve kurulumlarını yerel yöneticilerle işbirliği içerisinde gerçekleştirilmiştir.

Bu sayede temiz içme suyuna erişimi olmayan ve temel ihtiyaçlardan yoksun bir şekilde yaşamaya çalışan mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarını iyileştirilmesi katkı sağlanmış oldu.

Özel sektör ve üretici işbirliği konularında öncü çalışmalara imza attık. Renovasyon çalışmalarına hasat döneminden sonra da devam etmekteyiz. Amacımız insana yakışır çalışma ve yaşam koşullarının mevsimlik tarım işçileri için oluşturulmasını sağlamaktır.