Üretim

Dünya Çapında İnovasyon

Olam Progıda, yüksek kaliteli fındık tedarikinde küresel bir liderdir. Sektörün önde gelen üreticilerinden biri olarak, ihtiyaçlarınıza göre özel ürünler sunabilme yeteneğine sahibiz.

Olam Progıda, dünyanın en yüksek teknolojiye sahip kavurma makinelerine, özel tasarlanmış kıyma ünitelerine, ultra modern renk ayırıcılarına ve eleme sistemlerine sahiptir. Yüksek kalitede ürünün üretilmesini sağlayıp, Olam Progıda olarak müşterilerimizin taleplerini karşılamaktayız.

Ancak Olam Progıda'da, yüksek teknoloji ekipmanı hayati öneme sahipken yetenekli insanların da aynı şekilde önemli olduğunun bilincindeyiz. Ekiplerimiz, fındığın işlenmesinde kapsamlı deneyime sahiptir.

Olam Progıda'ın Türkiye'deki fındık işleme tesisi, dünyanın en üstün gıda güvenliği ve kalite standartlarını karşılamaktadır. Fındıklar, kırılıp besin değerini korumak için en gelişmiş teknolojilerle işlenmektedir.

 

Olam Progıda, Türkiye'de Giresun'da bir entegre tesis, Ordu ve Sakarya'da iki fındık kırma tesisi, Samsun’da bir susam işleme tesisi, Mersin’de bir satış ofisi ve İstanbul’da ise Merkez ofise sahiptir. Olam Progıda’ın Türkiye’de bulunan tüm tesisleri çoklu sertifikalıdır ve dünya standartlarında gıda güvenliği uygulamalarını takip eder.

Operasyonel Mükemmellik, sorun çözme, ekip çalışması ve liderliğin bir organizasyonda iyileşmeye neden olduğu bir işyeri felsefesidir. Olam Progıda olarak bu süreçte, müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanmayı, çalışanlarımızın olumlu ve yetkili kılınmasını ve işyerinde mevcut faaliyetlerin sürekli geliştirilmesini hedefliyoruz.

Olam Progıda’da daha verimli ve daha etkin üretim yapabilmek amacıyla tüm tesislerimizde 5S, Kaizen, Otonom Bakım, Planlı Bakım ve Yalın Six Sigma projeleri yürütülmektedir. Ayrıca Enerji Yönetim Sistemi ile de tüketilen enerjiyi en etkin şekilde kullanmayı hedeflemektedir.